<< SATNICA | SATNICA IGRAONICE >>
Petak, 16. svibnja 2014. – FER |
||||||
Bijela soba |
Siva Soba |
D1 |
D2 |
HOL |
||
19:00 |
Predstavljanje:Zmije Nikonimora (Lovrenčić,Delač, Kurilić) |
Role-play gaming – a genre waiting for its day? (Nikolas Lloyd) |
Ratovi kao ishodišnja točka drugačije povijesti (M. Fančović) |
Pojam rase u japanskoj pop kulturi i subkulturama (Martina Križanić) |
|
19:00 |
19:30 | 19:30 | |||||
20:00 |
|
Chainmaille radionica (Irena Stein) |
20:00 | |||
20:30 |
Ultimativni Harry Potter kviz (Ana Miljanić,Valerija Strutinskaja) |
GoH Q&A (GoH: Chris Beckett) |
Federacijski brodovi 23. i 24. stoljeća u Star Treku (Ronald Sataić) |
Magijski realizam: kad je stvarnost fantastična, a fantastika obična (Irena Rašeta) |
20:30 | |
21:00 | 21:00 | |||||
21:30 |
|
|
21:30 | |||
22:00 |
Vino pivo, i ino u SF-u (Zoran Vlahović) / Pivarstvo srednjeg vijeka (Mihajlo Krajić i Dinko Šego) |
Panel: Kuda idu divlje svinje iliti kamo kreće autohtoni fantasy roman za mlade (Nataša Govedić, Milena Benini, Mihaela Marija Perković, Vladimira Becić) |
Kviz Igra prijestolja (GoT) (u suradnji s HBO Adriom) |
|
22:00 | |
22:30 | 22:30 | |||||
23:00 |
|
|
|
|
SFERAKON SURVIVOR |
23:00 |
23:30 | 23:30 |
Subota, 17. svibnja 2014. – FER |
|||||||
Bijela soba |
Siva Soba |
D1 |
D2 |
A-201 |
HOL |
||
12:00 |
Bit postojanja u brojevima (Vladimir Samobor) |
Ruska distopija-između fikcije i stvarnosti (Rafaela Božić) |
Psihologija i psihopatologija u Ratovima zvijezda (Star Wars) (Daniel Antunović) |
TESC – Elder Scrolls larp (predavanje) (Marko Zadro) |
SF KidZ: Izrada Jetpacka (Valerija Strutinskaja) |
12:00 |
|
12:30 |
12:30 |
||||||
13:00 |
Dr. Horrible Act I |
|
|
13:00 |
|||
13:30 |
13:30 – 14:15 Zagrebarium (Iva Silla) |
Floating in my tin can: Fiziološki i psihološki aspekti boravka u svemiru (Meri Tadinac) |
Zombiji su pali na tjeme (Bernard Ivezić) |
Between the folds (56”) ORIGAMI ART: Paralelni svijet znanosti i umjetnosti (Film + diskusija) (Sanja Srbljinović Čuček, |
|
13:30 |
|
14:00 |
14:15 – 15:00Predstavljanje SF priča iQ magazina
(Milena Benini, Danijel Lijović, Dario Markas) |
Vile u književnosti – Od Shakespeare do Jo Walton (Mihaela Marija Perković) |
14:00 – 16:00
SF KidZ: Putovanje u svemir (S. Stjepanović) 14:00 – 16:00 parkiralište FERa Promatranje Sunca solarnim teleskopom |
14:00 |
|||
14:30 |
14:30 |
||||||
15:00 |
Dr. Horrible Act II |
Ne, Hawking nije rekao da crne rupe ne postoje (Davor Horvatić) |
Filmska projekcija (110′)(Ichidan) |
Glava, rep, i ništa više: radionica kraktih SF priča (Milena Benini) |
15:00 |
||
15:30 |
Predstavljanje SFeraKonske zbirke Ukronije + promocija UBIQ-a i SFerinog izdavaštva |
Subliminalne poruke: predstavljanje s posebnim povećalom na literaturu i film (Ratko Martinović) |
15:30 |
||||
16:00 |
|
16:00 |
|||||
16:30 |
Dr. Horrible Act III |
|
16:30-18:30
Origami Time machine (Vlatka Fric, HOD) 17:00-19:00 Tekken Tag 2 Tournament PS3 turnir (Ichidan) 18:00 DR. Horrible Act IV
18:00 – 19:00 GUFF Aukcija 19:00 – 20:00 BeeBit Street Fight turnir |
16:30 |
|||
17:00 |
Predstavljanje SF romana 041 (Saša Šebelić, Davor Šišović) |
Panel: Žanrovska književnost za mlade (Vesna Kurilić, Cvetković Sever, Ivana Žderić) |
Panel: SF & politics |
Znanost vs. Hollywood: od vulkana do šetnje poljima usijane lave (Dražen Balen) |
17:00 |
||
17:30 |
17:30 |
||||||
18:00 |
|
|
18:00 |
||||
18:30 |
Okrugli stol:O stanju u domaćoj fantastici i žanrovsko prigovaranje (Okrugli stol o hrvatskom SF-u) Vodi:Davorin Horak |
Evolucija očima fizičara (Denis Sunko) |
18:30 – 19:15 Kupujmo domaće! Ili što nude hrvatske legende hrvatskom fantasyiju (Vladimira Becić, Vlad Šterle) |
Predstavljanje udruge Weksflick + projekcija Darth Side of Light |
|
18:30 |
|
19:00 |
19:00 |
||||||
19:30 |
19:15-20:00 Priprema Nagrada |
19:30 |
|||||
20:00 |
DODJELA NAGRADA: SFERICE, SFERA, MAŠKARADA u dvorani D1 |
20:00 |
|||||
20:30 |
20:30 |
||||||
21:15 |
Predstavljanje larpova (Camarilla Agram, LarpCraft, Terra Nova) (Ivan Žalac, Goran Bjelić) |
Bočkoteka (Mirko Grdinić & Co.) |
Getting the world right: creating a believable setting (Nikolas Lloyd) |
Filmska projekcija: Pas boje neba (50′) (Hrvoje Mužević) |
|
|
21:15 |
21:45 |
21:45 |
||||||
22:15 |
(22:15 – 23:15) BILTENov filmskoglazbeni kviz (Urednik) |
Dr. Horrible Act V |
22:30 – 23:30 Skandali! Tračevi! Vanbračna djeca! (Milena Benini) |
22:15 |
|||
22:45 |
Filmski alternativni svjetovi (Tomislav Hrastovčak) |
Revija kratkog SF filma I. (37′) |
22:45 |
||||
23:15 |
|
23:15 |
|||||
23:45 |
|
How to survive zombie apocalipse (15′) (Weksflick) |
23:45 |
||||
24:00 |
Poslijeponoćna projekcija |
24:00 |
Nedjelja, 18. svibnja 2014. – FER |
||||||
Bijela soba |
Siva Soba |
D1 |
D2 |
HOL |
||
12:00 |
Radionica kaligrafije: Tengwar (ZvjezdanaDrašner) |
Biblioterapija junačkog putovanja – arhetipske metafore na putovanju kroz prostor i vrijeme (Ivana Bašić ) |
Paralelni svjetovi koje dopušta fizika (Dario Hrupec) |
Con air: Babina Greda – London – Dublin (predstavljanje Worldcona i Eurocona) + ESFS Nominacije |
SF KidZ: Čarobne Kutije (Valerija Strutinskaja) |
12:00 |
12:30 |
12:30 |
|||||
13:00 | Priprema robota |
|
13:00 |
|||
13:30 |
Upoznaj NAOa: druženje s humanoidnim robotom (Damjan Miklić, Anja Babić, Kruno Hrvatinić) |
Warhammer 40k kviz (Vjeran Jug) |
Tolkien’s World za početnike (Ana Mikulić) |
Jugoistočno od razuma, predstavljanje serije (Ratimir Rakuljić, Davorin Horak) |
13:30 |
|
14:00 |
SF KidZ: Izrada Portala (Valerija Strutinskaja) |
14:00 |
||||
14:30 |
14:30 |
|||||
15:00 |
Društveni poredak i SF (Ratko Martinović) |
Literary Workshop: Worldbuilding in Science Fiction (GoH: Chris Beckett) |
Antimaterija (Nikola Poljak) |
Revija kratkog SF filma II. (70′)
|
Mala Grunfova Radionica |
15:00 |
15:30 |
15:30 |
|||||
16:00 |
|
16:00 |
||||
16:30 |
Zemljopisni kviz o Ardi |
The Adventures of Stoke Mandeville, Astronaut and Gentleman (Nikolas Lloyd) |
Dis-, anti- i obična utopija: znak Zeitgeista ili prolazna moda? (Milena Benini) |
Priprema aukcije |
16:30 |
|
17:00 |
AUKCIJA RABLJENIH ŽANROVSKIH KNJIGA (Aleksandar Žiljak) |
|
17:00 |
|||
17:30 |
Beskrajni svjetovi: Igranje u kontinuumu mogućnosti (Tomislav Nazifović, Marko Zadro) |
Relocirati, separirati, izolirati, amputirati: Konačno rješenje ljudskog pitanja na planetu i okolici (Dalibor Perković) |
|
17:30 |
||
18:00 |
18:00 |
|||||
18:30 |
|
|
|
18:30 |
<< SATNICA | SATNICA IGRAONICE >>
Pages: 1 2