Bilo je dobro dok je trajalo, a kraj nas je kao i obično iznenadio. Imali smo osjećaj da nismo još ni posložili sve kako treba, a već smo se pakirali i odjahali u zalazak sunca… Dobro, neki od nas, uključujući većinu volontera su odjahali u izlazak sunca jer je Dead Dog party trajao do samog jutra. Zato nam je i trebalo toliko da pospremimo za sobom i oporavimo se, te poslušamo dojmove sada kada se prašina slegla.
I, glasine kažu da je bilo dobro! Bilo je i prigovora (uvijek ih ima) koje bilježimo za iduću godinu, bilo je komentara i savjeta, ali skoro svi sudionici SFeraKona su se dobro proveli. A dobar SFeraKon čine svi koji se u njemu nađu, i organizatori i sudionici, i predavači i štanderi, i počasni gosti i slučajni prolaznici. Bilo je tu i par tramvaja klinaca iz Zagreba i okolice, kao i par autobusa onih koji su potegnuli iz Slavonije i s Kvarnera. Zatim mlade snage cosplaya koje su u nedjelju sudjelovale na dječjoj reviji, a uz njih i iskusni cosplayeri koji su ih došli bodriti. Tu su i svi školarci koji su se odazvali zovu SFERICA i svi koji su došli pozdraviti nagrađene, svi autori koji su poslali priču za sferakonsku zbirku, i svi oni koji su došli predstaviti svoje knjige. Zatim SFerosauri koji su došli baciti oko je li još uvijek sve na liniji koju su zacrtali prije gotovo pedeset godina, pa čopor beba mlađih od godinu dana koje su došle baciti oko da procjene kamo će one sve ovo odvući u sljedećih pedeset godina… Bilo nas je previše da bi sve mogli pobrojati.
Hvala vam još jednom svima što ste s nama složili ovako dobar SFeraKon!
Pogotovo zahvaljujemo vrijednim volonterima koji su se tog vikenda spojili u izvrsnu ekipu koja je ponekad mrtva hladna odradila i organizatorske poslove i nadmašila naša očekivanja i želje!
I na kraju, što reći nego tradicionalno
So Long and Thanks for all the Fish!
. . .
I što sad?
Ako još uvijek niste polovili što se sve na SFeraKonu događalo, uskoro ćemo objaviti i neke galerije, a za tračeve tu je i cijeli paket ovogodišnjih Biltena!
Život-samo-utorkom ide dalje! Do sada smo prošli kroz tradicionalnu post-sferakonsku depresiju gdje smo se jako trudili NE organizirati sljedeći SFeraKon, već se sjetiti najzabavnijih dijelova ovoga, te kroz izlazak iz post-depresije uz igre na ploči, rasprave o tehnikama opernog pjevanja i demonstracije varijacija svjetlosnih sablji. Šareno, zar ne? I utorci koji slijede bit će ispunjeni raznovrsnim programima i aktivnostima, pa ako volite SF i stvari oko SF-a potražite nas na Kajzerici, svakog utorka od 20:00 do 22:00. Bavimo se svime i svačime, a mjesečni program možete proučiti na stranicama Društva SFera (a kada se pojavite, možete i utjecati na njega!)
SF konvencije se održavaju širom Hrvatske i susjedstva! u idućih par mjeseci imat ćemo Isle of Wonders, Krakon i Liburnicon, a tu su i X-e-Con, Geekcon i Rikon, a na godinu FantaSTikon i Istrakon… (Ispričavamo se svima koje smo izostavili!) Uz sve to, tu su i razni festivali, turniri, sajmovi fantastike, okupljanja raznih fandoma….
SF knjige i mediji su idealni hobiji! Osim toga i Hrvati pišu i snimaju SF. Pročitajte SFeraKonske zbirke koje su posljednjih godina dostupne i kao e-bookovi, a tu su i Parsek, fantastikonska i istrakonska zbirka, Marsonic, Svemirski Brod, SF & F Tank UBIQ, Sirius B, Morina kutija… Vrijedi pročitati i dobitnike nagrade SFERA, a ako mislite da možete vi i bolje od toga, pošaljite priču na natječaj za sljedeću zbirku. Ako ne možete toliko čekati, pošaljite tekst u neku od publikacija navedenih u ovom paragrafu.
Organizirajte svoju SF konvenciju, mini-kon, Končić, SF roštiljadu… I mi volimo sudjelovati na konvencijama drugih ljudi!
I kao što kažu, to nije sve! SF je svuda oko nas, samo ga treba potražiti… Uživajte i vidimo se najkasnije na SFeraKonu 2027!