NAGRADE SFERICE

Što su nagrade SFERICE?

Već četvrt stoljeća Društvo SFera raspisuje godišnji natječaj za najbolje likovne i literarne radove djece osnovnih i srednjih škola na zadanu temu.

Najbolje autore, autorice i skupine autora Društvo SFera nagrađuje na svečanoj dodjeli nagrada u sklopu Svečane skupštine Društva za znanstvenu fanstastiku SFera, koja je tradicionalno središnji događaj znanstveno-fantastične konvencije SFeraKon.

Ujedno su najbolji likovni radovi izloženi na SFeraKonu, a najbolji literarni radovi objavljeni u posebnom izdanju SFerinog glasila Parsek.

Dobitnici nagrada SFERICA 2018. godine, za radove prijavljene na godišnji natječaj za najbolje likovne i literarne radove djece osnovnih i srednjih škola na zadanu temu, su:

 

Kratki film

Dolaze!
1. nagrada: Tin Krupilnicki, 2.r., Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek, Osijek
2. nagrada: Jan Kožić, 3.r., Škola za grafiku, dizajn i medijsku produkciju, Zagreb

 

Literarni radovi

1.-4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Izvanzemaljac u mojoj čarapi
1. nagrada: Bruna Prostran, 4.r., OŠ Jure Kaštelana, Zagreb
2. nagrada: Kaja Passek-Kumerički, 3.r., OŠ Ivana Gorana Kovačića, Zagreb
2. nagrada: Petar Komljenović, 3.r., III. osnovna škola Bjelovar, Bjelovar
3. nagrada: Anja Vlahović, 4.r., OŠ Frana Galovića, Zagreb
3. nagrada: Tea Šaponja, 4.r., OŠ Vladimira Nazora Pazin, Pazin

Pahuljice od duge
1. nagrada: Petra Hartney, 4.r., OŠ Augusta Harambašića, Zagreb
2. nagrada: Marta Novak, 2.r., OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica, Mala Subotica
2. nagrada: Ana Čop, 3.r., PŠ Cerovac Vukmanićki, Karlovac
3. nagrada: Ivan Stanjek, 4.r., III. osnovna škola Bjelovar, Bjelovar
3. nagrada: Lovro Buhin, 3.r., III. osnovna škola Bjelovar, Bjelovar

 

5.-8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Putovnica za Atlantidu
1. nagrada: Barbara Bosanac, 8.r., OŠ Dubovac, Karlovac
2. nagrada: Hana Kos, 6.r., OŠ Ive Andrića, Zagreb
2. nagrada: Ani Bišćan, 7.r., OŠ Srinjine, Srinjine
3. nagrada: Lana Malbaša, 8.r., OŠ fra Pavla Vučkovića, Sinj
3. nagrada: Vid Đođo, 7.r., IV.osnovna škola Bjelovar, Bjelovar

Samospašavajuća princeza
1. nagrada: Lucija Malčić, 8.r., IV. osnovna škola Bjelovar, Bjelovar
2. nagrada:  Dora Kučan, 8.r., OŠ Dubovac, Karlovac
3. nagrada: Luka Štefanuti, 8.r., OŠ Vladimira Nazora Pazin, Trviž

 

SREDNJA ŠKOLA

Agencija za lažne vijesti
1. nagrada: Marta Novaković, 1.r., V. gimnazija, Zagreb
2. nagrada: Agata Gredičak, 2.r., SŠ Oroslavje, Oroslavje
3. nagrada: Antea Rap, 3.r., SŠ Marka Marulića, Slatina

Geni na popustu
1. nagrada: Hana Perinić, 4.r., Gimnazija Lucijana Vranjanina, Zagreb
2. nagrada: Fran Geček, 4.r., SŠ Ivanec, Ivanec
3. nagrada: Eva Šustar, 3.r., Gimnazija Andrije Mohorovičića Rijeka, Rijeka
3. Nagrada: Gaj Zvonimir Lopac, 1.r., Privatna gimnazija Marul, Zagreb

 

Likovni radovi

1.-4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Izvanzemaljac u mojoj čarapi
1. nagrada: Roko Radek, 4.r., OŠ Petar Zrinski, Šenkovec
2. nagrada: Agnez Volf, 1.r., OŠ Vladimira Nazora, Vinkovci
2. nagrada: Tara Vrabec, 4.r., OŠ Braća Radić, Koprivnica
3. nagrada: Cosette Fougerousse, 4.r., OŠ Dolac, Rijeka
3. nagrada: Eva Zamarin, 3.r., OŠ Jurja Šižgorića, Šibenik

Svemirski trampolin
1. nagrada: Tereza Ljumeži, 2.r., OŠ Jurja Šižgorića,Šibenik
2. nagrada: Deja Martan, 2.r., OŠ Tomaša Goričanca, Mala Subotica
2. nagrada: Larisa Pavlović, 3.r., OŠ Zlatar Bistrica, Zlatar Bistrica
3. nagrada: Tin Morić, 3.r., OŠ Milan Brozović, Kastav
3. nagrada: Erin Strah, 2.r., OŠ Braća Radić, Koprivnica

 

5.-8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Džepna elektrana
1. nagrada: Valnea Jurković, 8.r., OŠ Centar, Rijeka
2. nagrada: Ana Ptičar, 8.r., OŠ Ljudevita Gaja, Krapina
3. nagrada: Elizabeta Bosak, 6.r., OŠ Milan Brozović, Kastav
3. nagrada: Rea Šantak, 8.r., OŠ Bedekovčina, Bedekovčina

Hrčkorog
1. nagrada:  Stella Sumić, 8.r., OŠ – SE San Nicolo LIADO, Rijeka
2. nagrada: Lana Benzia, 8.r., OŠ – SE San Nicolo LIADO, Rijeka
2. nagrada: Viktorija Vuković, 5.r., OŠ Braća Radić, Koprivnica
3. nagrada: Vida Kelić, 8.r., OŠ Cestica, Cestica
3. nagrada: Ena Vranić, 6.r., OŠ Hugo Kon, Zagreb

 

SREDNJA ŠKOLA

Ispod površine
1. nagrada: Mirta Mihac, 1.r., SSŠ Varaždin, Varaždin
2. nagrada:  Nathalie Cunjak, 3.r., Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Rijeka
2. nagrada: Ema Bradica, 3.r., Škola primijenjene umjetnosti i dizajna, Zadar
3. nagrada: Hana Hirnig, 3.r., Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Rijeka
3. nagrada: Jelena Mađar, 3.r., SŠ Novska, Novska

Kolektivna iluzija
1. nagrada:  Emily Cunjak, 3.r., Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Rijeka
2. nagrada: Ela Podpečan, 1.r., Trgovačka i tekstila škola u Rijeci, Rijeka

 

Molimo dobitnike da pročitaju Upute za preuzimanje nagrada.

Čestitamo svim dobitnicima!

Teme za 2018. godinu

Osnovna škola (1. – 4. razred)

Literarni radovi:

  • Pahuljice od duge
  • Izvanzemaljac u mojoj čarapi

Likovni radovi:

  • Svemirski trampolin
  • Izvanzemaljac u mojoj čarapi

Osnovna škola (5. – 8. razred)

Literarni radovi:

  • Putovnica za Atlantidu
  • Samospašavajuća princeza

Likovni radovi:

  • Džepna elektrana
  • Hrčkorog

Srednja škola

Literarni radovi:

  • Agencija za lažne vijesti
  • Geni na popustu

Likovni radovi:

  • Ispod površine
  • Kolektivna iluzija

Filmski radovi:

  • Hrčkorog
  • Dolaze!

Organizirano uz potporu

Partner

Sponzori

Međunarodna suradnja

Ključni kontakti

Program SFeraKona

Program Igraonice

Marketing i sponzori

Štandovi

Volontiranje na SFeraKonu

Press

Molimo sve novinare koji se žele akreditirati za SFeraKon 2019. da pošalju ispunjen zahtjev na adresu press@sfera.hr, s naslovom: “SFeraKon – Zahtjev za akreditaciju”. Bez popunjenog i na vrijeme poslanog zahtjeva za akreditaciju nećemo vam moći izaći u susret! Hvala na razumijevanju.

Koordinator za odnose s medijima

Ivan Kranjčević

ivank@sfera.hr