Detalji programa:
Petak 10. svibnja 2013.- FER |
|||||||
Bijela soba |
Siva Soba |
D1 |
D2 |
HOL |
|||
19.00 - 20.00 |
19.00 – 20.30
CHAINMAILLE RADIONICA Voditeljica: I. Stein Medvidović |
Kao zemlja, zrak i sunce: M. Moorcock M. Benini |
70 godina Philadelphijskog eksperimenta, B. Švel |
||||
20.00 – 21:00 |
GoH: Danielle Trussoni Q&A voditelj: A. Žiljak |
Astrofizičke primjene Einsteinove opće teorije relativnosti, D. Hrupec |
|||||
21:00 – 22:00 |
21.00 – 23.00
ARS AMANDI LARP radionica Voditelj: I. Žalac |
ArtGoH: Esad Ribić Q&A voditelj: M. Fančović |
TERAFORMIRANJE MARSA K. Korlević) |
od 21.00 nadalje
FILM |
|||
22:00 - 23:00 |
22.00 – 23.00
Filmski redatelji i znanstvena fantastika, predavač: T. Hrastovčak |
T. Williams “Sjenovita igra” – o liku i djelu T. W. (voditelji M. Ćeran, N. Antičević, A. Briški Đuđevac) |
|||||
23:00 |
Subota 11. svibnja 2013. – FER |
|||||||
Bijela soba |
Siva Soba |
D1 |
D2 |
A-201 |
A-202 |
HOL |
|
12:00 - 13:00 |
12.00 – 14.00
Radionica fantastične ilustracije Voditelj: M. Ćeran |
“Vorsicht Balkan” regionalni SF i suradnja Vode: Žiljak, Rabrenović |
12.30 – 14.00
FILM |
12.00 – 13.30
RADIONICA RUNA 1 (početnička), Vodi: N. Babić |
12.00 – 13.30
“Neotkriveni planet” radionica za djecu V. Strutinskaja |
||
13:00 - 14:00 |
Kontinent Mu i ostale izgubljene civilizacije, R. Martinović |
PATHFINDER |
13.30 – 15.00
“Kineski zmaj za sreću” radionica za djecu i odrasle, voditelj: S. Stjepanović |
||||
14:00 - 15:00 |
14.00 – 16.00
HRVATSKI SF DANAS – KAKO DALJE? okrugli stol, voditelj: A. Žiljak |
KVIZ: Game of Thrones, voditelj: G. Glušćić |
14.00 – 16.00
REDLINE (anime projekcija), Udruga Ichidan, M. Maletić |
14.00 – 16.00
Jacques Fresco: Dizajniranje budućnosti”, predavač: S. Krunić |
14.00-16.00 GO prezentacija i playtest,Bednjanec Špoljarić, Ana Rajner |
PATHFINDER |
|
15.00 – 16.00 |
Divovi i djetinjstvo društva, A. Šperkov |
PATHFINDER |
13.00 – 19.00
BODY PAINTING, J. Bator 15.00 – 16.00 Radionica izrade krila, voditelj: V. Strutinskaja |
||||
16:00 - 17:00 |
16.00 – 16.30
Promocija 19. SFeraKonske zbirke “Tamna, tmasta tvar!” 16.30 – 17.30 SIRIUS B i TITAN 17.30 – 18.00 Ubiq – Žiljak, Šakić Promocija “Knjige beštija”, A. Žiljaka |
Ružni, prljavi i uglavnom zli: Nova e(ste)tika fantasyja, M. Benini |
Warp na meksički način, predavači: A. Grubišić Čabo i M. Žeško |
LARPkonvencija – PoRtaL vode: Ana Rajner, Božo Špoljarić |
PATHFINDER |
||
17:00 - 18:00 |
D.Trussoni , P. Bulić, T. Jambrišak: PANEL on Literary Research |
“Kawaii u japanskim subkulturama”, Predavač: M. Križanić |
KVIZ “O MEĐUZEMLJU” voditelj: Ines Vajzović |
17.00 – 20.00 Pen & paper igraonica (po izboru) |
PATHFINDER |
17.00 – 19.00
Turnir Playstation 3, Udruga Ichidan M. Maletić |
|
18:00 - 19:00 |
18.00 – 18:15
Worldcon i Eurocon 2014 18. 15 – 19.30 “GUFF: SF u Australiji i N. Zelandu -M. Perković |
“Wernere Heisenbergu, što su ti napravili?” predavač: D. Horvatić |
Najava 1. hrvatske SF serije, “Jugoistočno od razuma”, R. Rakuljić |
PATHFINDER |
|||
19.00 – 20.00 |
FRIENDLY ALIEN K. Mažuranić – Gdje je bio, što je radio? voditelj: B. Švel |
3D replikator – budućnost dostupna danas, vodi: V. Starčević |
|||||
20:00 – 21.00 |
DODJELA NAGRADA: SFERICE; SFERA; MAŠKARADA, u dvorani D1 |
||||||
21:00 - 22:00 |
BOČKOTEKA B. Švel |
Panel: Transfer stripova u filmove i serije, kreiranje superheroja, ArtGoh: E Ribić |
Steampunk mjuzikl “Eugen”, A. Kačurov |
PATHFINDER |
|||
od 22.00 – |
“BANZAI MANZAI!!!: Zen i japanska komedija”, predavač V. Grgić |
22.00 – 23.30
“Bjesomareva kći”, hrvatski fantasy film za 0 kn, Q&A i projekcija, H. Mužević |
22.15 – 22.35
Kratki 15min. film “Teleport Zovko” P. Ličina |
22.00 – 01.00
LARP “KOLIBA” I. Delač, V. Kurilić |
PATHFINDER |
||
od 23.00 XXX SF filmovi |
Nedjelja 12. svibnja 2013 – FER |
|||||||
Bijela soba |
Siva Soba |
D1 |
D2 |
A-201 |
A-202 |
HOL |
|
12:00 - 13:00 |
TENGWAR predavanje i pravila pisanja, Z. Drašner |
V. Samobor: Bit postojanja su brojevi te krug u kvadratu, tvrdili su stari narodi i svemirci |
Predstavljanje Eurocona 2013 Kiev, V. Kranjčević |
od 12.30 – 14.00
FILM |
12.00 – 13.30
RADIONICA RUNA 2 (napredna), N. Babić |
||
13:00 - 14:00 |
TENGWAR radionica vilenjačke kaligrafije – Z. Drašner |
Prezentacija NaNoWriMo Voditelj: I. Delač, V. Kurilić |
13.00 – 15.00
FILMOVI |
PATHFINDER |
13.00 – 14.30
Izrada svemirskog broda, V. Strutinskaja |
||
14:00 - 15:00 |
Rasprava o modernoj fizici za laike Voditelj: D. Horvatić |
14.00 – 15.30
O morfologiji čudovišta, ali i o sirenama i morskim ženama - M. Levanat-Peričić i S. Marjanić |
Antropologija budućnosti, E. Heršak i M. Adžija |
14.00 – 16.00
SMRT JAPANSKOG CARA - LARP, I. Žalac |
PATHFINDER |
14.30 – 17.00
GRUNFOVA RADIONICA |
|
15:00 - 16:00 |
Crtanje neljudi / workshop ArtGoh: Esad Ribić |
Znanstvena fantastika i fantasy prije Gernsbacha i Tolkiena, M. Fančović |
15.00 – 16.10
FILM “Vrijeme mutanata”, projekcija H. Mužević |
PATHFINDER |
15.30Nagradno izvlačenje karte za Loncon 3 |
||
16.00 - 18.00 |
AUKCIJA KNJIGA A. Žiljak |
16.00 – 18.00
FILM |
PATHFINDER |